ALAVIS 5 MINI 90 tbl

Alavis

Kĺbový veterinárny prípravok pre psy a mačky Vhodný pre preventívne podávanie i psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami Obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne vyskytujú v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupke a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

14,82 €

Poštovné nad 60€ zadarmo
Vrátenie zdarma

Popis produktu

Komplexná kĺbová výživa pre psy malých plemien a mačky

ALAVIS™ 5 MINI vyživuje kĺbové chrupavky, podporuje viskoelastické vlastnosti kĺbovej tekutiny, napomáha pri pohybových problémoch psov a mačiek. ALAVIS™ 5 MINI obsahuje látku MSM, vitamín C a chondroprotektívne látky - glukozamín sulfát, chondroitín sulfát, kyselinu hyalurónovou a kolagén. Svojim jedinečným zložením zabezpečuje komplexnú starostlivosť o kĺby a celý pohybový aparát. Veľkost balenia: 90 tabliet Kĺbový veterinárny prípravok pre psy a mačky Vhodný pre preventívne podávanie i psom a mačkám s kĺbovými ťažkosťami Obsahuje všetky dôležité látky, ktoré sa bežne vyskytujú v kĺboch, spojivových tkanivách a chrupke a umožňuje tak komplexnú starostlivosť o pohybový aparát.

  • Glukozamín sulfát, Chondroitín sulfát, MSM, Kyselina hyalurónová, Kolagén typu II., Vitamín CGlukozamín sulfátje aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum. Chondroitín sulfát je sulfátový glykozaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a kolagénu II, inhibuje aktivitu proteolytických enzýmov. Má mierny protizápalový účinok. Látka MSM je organicky viazaná síra, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Podporuje tvorbu dôležitých nutričných zložiek. Síra je stavebným prvkom pre bielkoviny a spojivové tkanivá, tvoriace telesnú konštrukciu, pre enzýmy, ktoré riadia chemické reakcie prebiehajúce v organizme. Síra je súčasťou mnohých dôležitých tkanív. Kyselina hyalurónová je látka, ktorá hrá dôležitú úlohu v homeostáze vnútrokĺbového prostredia. Tvorí hlavnú súčasť kĺbovej synoviálnej tekutiny. Čím vyššia je koncentrácia kyseliny hyalurónovej, tým lepšie sú premazávacie vlastnosti kĺbovej tekutiny a dochádza k lepšej výžive kĺbových chrupaviek. Kyselina hyalurónová ovplyvňuje aj bunky v synoviálnej blane a v chrupavke, pôsobí preventívne proti degradačným procesom.  Kolagén II. typu je hlavnou bielkovinou kĺbovej chrupavky, keď zabezpečuje jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Kolagén obsiahnutý v prípravku ALAVIS 5 MINI je hydrolyzovaný, čo znamená, že je enzymaticky štiepený na menšie častice, ktoré sa v zažívacom trakte lepšie vstrebávajú a sú teda omnoho lepšie využiteľné na stavbu a obnovu poškodenej chrupavky Zloženie 1 tableta obsahuje: Glukozamín sulfát 125 mg, chondroitín sulfát 50 mg, methylsulfonylmethan 50 mg, kolagén typu II. 15 mg, kyselinu hyalurónová 4,5 mg, vitamín C 5 mg.

Dávkovacia tabuľka:

Hmotnosť psa, mačky:Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denneUdržovacia dávka (pokračovacia) denne1 – 3 kg2 tablety1 tableta3 – 6 kg4 tablety2 tablety6 – 9 kg6 tabliet3 tablety

Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy alebo s kúskom potravy, event. rozdrvené do krmiva. Dĺžka užívania: Veterinárny prípravok podávajte optimálne tri mesiace, potom urobte 1–3 mesiace pauzu a prípravok opäť nasaďte. Upozornenie: Veterinárny prípravok je možné podávať s krmivami, ktoré obsahujú chondroprotektívne látky. Pozitívny účinok sa tak zvýši.

Vyhľadávanie