ALAVIS™ Calming Extra silný, žuvacie tablety 96g

Alavis

18,10 €

Na potlačenie stresu a nervozity u psov a mačiek. Čisto prírodný prípravok určený pre psy a mačky, ktoré vykazujú nervozitu, hyperaktivitu, úzkosť alebo reagujú na stres z prostredia.

Poštovné nad 60€ zadarmo
Vrátenie zdarma

Popis produktu

ALAVISTM Calming Extra silný je veterinárny prípravok slúžiaci na upokojenie, pôsobí proti stresu a nervozite. Obsahuje komplex kolostra, vitamín B1 (tiamín) a L-teanín.

ALAVISTM Calming odporúčame podávať:

mačkám a psom malých aj veľkých plemien, ktoré vykazujú nervozitu, hyperaktivitu, úzkosť či reagujú na stres z prostredia, naj­mä:

  •      pri ohňostrojoch a búrkach,
  •      pri zmenách prostredia,
  •      pri návštevách veterinára,
  •      pri sťahovaní alebo cestovaní,
  •      pri väčších návštevách alebo oslavách,
  •      pri strese z osamotenia a nudy.

 

Účinné látky obsiahnuté v prípravku ALAVIS™ Calming:

Tiamín - Vitamín B1, ktorý je nutnou súčasťou výživy a je rozpustný vo vode. Špecificky pôsobí na centrálnu nervovú sústavu a navodzuje upokojenie a zmiernenie úzkosti. Pri zvýšenom strese a námahe jeho potreba stúpa. Vzhľadom na to, že organizmus si tento vitamín neukladá, je potrebné, aby bol súčasťou potravy. C3™ - Patentovaná zmes – komplex kolostra. Je izolovaný z mliečnych bielkovín – kazeínu a je známy pre svoje upokojujúce účinky. L-Teanín - Aminokyselina, ktorá priamym pôsobením v mozgu navodzuje stav hlbokej relaxácie bez pocitu ospalosti. Má upokojujúce účinky a je nápomocná v redukcii stresu a úzkosti. Pôsobí na nervovú sústavu na depresie a fóbie. Pomáha uvoľňovať myseľ a navodiť pocit pohody svojím účinkom na mozgové neurotransmitery dopamín a serotonín.

Obsah účinných látok v 1 mäkkej tablete:

  • Vitamín B1 (Tiamín) – 134 mg,
  • C3™ (komplex kolostra) – 22 mg,
  • L-Teanín – 21 mg.

  Upozornenie: Uchovávajte uzavreté v suchu, v tme a na chladnom mieste. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí. Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: Uvedené na obale. Veľkosť balenia: 30 mäkkých žuvacích tabliet po 3,2 g ± 2%. Tento veterinárny prípravok sa balí podľa hmotnosti, počet je približný. Dávkovanie: Do 25  kg hmotnosti psa a mačky jedna mäkká žuvacia tableta denne, 25-45 kg hmotnosti psa 2 žuvacie tablety a nad 45 kg hmotnosti psa sa podávajú 3 žuvacie tablety denne. V období zvýšeného stresu je bezpečné dvojnásobné či trojnásobné zvýšenie uvedenej dávky. Odporúčame podávať pol hodiny až hodinu pred predpokladaným stresom. Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne či podľa potreby podľa odporúčaného dávkovania. Tablety majú príchuť kuracích pečení a zvieratá ich prijímajú ako maškrtu. Dĺžka užívania: Nie je časovo obmedzená. Pri dlhodobom podávaní neboli zaznamenané žiadne závažné vedľajšie účinky. Odporúčame podávať: mačkám a psom malých, stredných aj veľkých plemien, ktoré majú problémy so stresom, nervozitou a úzkostlivými stavmi.

Vyhľadávanie