ALAVIS™ Duoflex 387g

Alavis

34,09 €

Pre potlačenie zápalu a bolestivosti kĺbov ALAVIS Duoflex je veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin® a glukózamín sulfát a je určený na dlhodobé podávanie koňom s pohybovými problémami. Odstraňuje zápal a bolestivosť a pôsobí na regeneráciu kĺbových chrupaviek. Uplatňuje sa najmä pri artritíde.

Poštovné nad 60€ zadarmo
Vrátenie zdarma

Popis produktu

Prípravok na regeneráciu pohybového aparátu koní s protizápalovám účinkom

ALAVIS™ Duoflex je určený na dlhodobé podávanie pre kone s pohybovými problémami. ALAVIS™ Duoflex je veterinárny prípravok pre kone, ktorý obsahuje patentovanú látku Celadrin® a glukózamín sulfát, je určený na dlhodobé podávanie koňom s pohybovými problémami. Podáva sa pri celom rade pohybových problémov, odstraňuje zápal a bolestivosť a pôsobí na regeneráciu kĺbových chrupaviek. Uplatňuje sa najmä pri artritíde – zápalový proces prebiehajúci v kĺboch v dôsledku rozpadu chrupavky, systematicky posilňuje a zvlhčuje bunkové membrány a zaisťuje bunkám pružnosť. Zlepšuje kvalitu synoviálnej tekutiny chrániacej kĺby a udržiava tak ich pružnosť a pohyblivosť. Veľkosť balenia: 387 g

Účinné látky v prípravku ALAVIS™ Duoflex:

Celadrin™, Glukozamín sulfát Celadrin™ Celadrin™ je patentovo chránená látka (zmes derivátu cetylu a nasýtených a nenasýtených mastných kyselín), ktorá spája dve látky majúce protizápalové účinky, ktoré inhibujú 5-lipooxygenázu, čo je enzým podporujúci oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. Celadrin pomáha viac využiť a lepšie vstrebať chondroprotektívne látky glukozamín sulfát, a tým dochádza k lepšej a efektívnejšej výžive kĺbových chrupaviek. Glukózamín sulfát – je aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum. Patentovo chránená zmes Celadrin® obsahuje cetylované deriváty  a zmes nasýtených a nenasýtených mastných kyselín, najmä kyseliny myristovej, myristoolejovej a palmitovej, ktoré inhibujú enzým 5 – lipooxygenázu podporujúcu oxidatívne a zápalové procesy. Práve zápal je zdrojom nielen bolesti, ale aj voľných radikálov, ktoré stav ochorenia ešte zhoršujú. Môžeme teda zhrnúť, že zložky patentovanej látky Celdarin® sú účinnými antioxidantmi, pôsobia protizápalovo a špecificky blokujú činnosť nežiaduceho enzýmu.

Obsah účinných látok v 1 kg:

  • Celadrin – 193 g
  • Glukozamín sulfát – 542 g

Pomocná látka: maltodextrín

Dávkovanie:

Pre kone s hmotnosťou 500 kg 3 odmerky denne. Spôsob použitia: Prášok sa podáva denne podľa odporúčaného dávkovania do jadrového krmiva či melasy. Prípravok ALAVISTM Duoflex je možné nadviazať na podávanie prípravku ALAVISTM Celadrin pre kone. Veterinárny prípravok je možné podávať dlhodobo. Upozornenie: Uchovávajte uzavreté v suchu a tme pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí! Dátum minimálnej trvanlivosti do konca a číslo šarže: Uvedené na obale.

Vyhľadávanie