ALAVIS™ Kĺbová výživa 90 tbl

Alavis

24,80 €

ALAVISTM Kĺbová je intenzívna kĺbová výživa, obsahujúca glukózamín sulfát a chondroitín sulfát vo vysokej koncentrácii. Pre správnu funkciu kĺbovej chrupavky a zlepšenie pohyblivosti kĺbov psov a mačiek.

Poštovné nad 60€ zadarmo
Vrátenie zdarma

Popis produktu

Intenzívna výživa kĺbov ALAVISTM 

Výživa je ideálna pre veľké a obrie plemená psov, ktoré pre svoju vysokú váhu vo väčšej miere zaťažujú kĺby. Výživa obsahuje glukózamin sulfát a chondroitin sulfát. ALAVISTM  dlhodobo zabezpečuje pevnosť, pružnosť a odolnosť kĺbovej chrupavky. Účinné látky sú prítomné v potrebnom množstve a zároveň v koncentrovanej podobe. Vďaka použitiu špeciálnej technológie rapid release technology pri jeho výrobe, umožňuje prípravok takmer okamžité vstrebávanie a to i u starších psov. Okamžitým vstrebávaním je garantovaný vysoký stupeň účinnosti. Veľkosť balenia: 90 tabliet. Poznámka: Možno podávať s liekmi aplikovanými pri ochoreniach pohybového aparátu (napr. s analgetikami, nesteroidnými antiflogistikami). Je vhodné podávať i s krmivami, ktoré glukózamin sulfát už obsahujú.

Obsah účinných látok v 1 tablete:

  • Glukozamín sulfát – 500 mg
  • Chondroitín sulfát – 400 mg

Pomocné látky: mikrokrystalická celulóza, dihydrogen fosforečnan vápenatý, sterean horečnatý, methylhydroxy­propylcelulos Vysoká kvalita výrobku zabezpečuje, že sú v ňom nie sú obsiahnuté žiadne farbivá ani kozervačné látky. Glukózamín sulfát – je aminosacharid zložený z dvoch molekúl glukózy, sulfátovej skupiny a dvoch aminoskupín. Z tenkého čreva sa vstrebáva, prechádza biologickými bariérami do tkanív, cez synoviálnu blanu a do kĺbovej chrupavky. Zabudováva sa do polysacharidov (glykozaminoglykánov – GAG), ktoré majú v organizme rôzne funkcie. Stimuluje bunky chrupavky (chondrocyty) k syntéze proteoglykánov a je ich základným substrátom pre ich vznik. Proteoglykány sú základné stavebné zložky chrupavky. Glukózamín sulfát má priaznivé účinky proti bolesti a zápalu pri artróze kĺbov. Stimuluje správnu funkciu a reparáciu kĺbov. Pre tieto svoje vlastnosti sa používa ako chondroprotektívum. Chondroitín sulfát – je sulfátový glykozaminoglykán najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty chrupavky. Viaže veľké množstvo vody, čím hydratuje chrupavku, podporuje vznik proteoglykánov a kolagénu II, inhibuje aktivitu proteolytických enzýmov. Má mierny protizápalový účinok.

Dávkovanie:

Hmotnosť psa:Iniciačná dávka (prvých 14 dní užívania) denne:Udržovacia (pokračovacia) dávka denne:1 – 5 kg1 tableta1 / 2 tablety5 – 10 kg1,5 tablety3 / 4 tablety10 – 25 kg2,5 tablety1 tableta25 – 45 kg3 – 3,5 tablety1,5 tablety45 a viac kg3,5 – 4,5 tablety2 – 2,5 tablety

Spôsob použitia: Tablety sa podávajú denne podľa odporúčaného dávkovania priamo do tlamy alebo s kúskom potravy, prípadne rozdrvené do krmiva. Dĺžka užívania: Veterinárny prípravok podávajte optimálne 3 mesiace, následne urobte 1–3 mesačnú prestávku a prípravok opäť nasaďte. Upozornenie: Prípravok je možné podávať s krmivami obsahujúcimi chondroprotektívne látky. Pri ťažkostiach odporúčame podávať s prípravkom ALAVISTM Single alebo ALAVISTM Celadrin. Uchovávajte uzavreté v suchu a tme pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom. Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí! V prípade nejasností sa poraďte so svojím veterinárnym lekárom.

Vyhľadávanie