ALAVIS™ TRIPLE BLEND PRE PSY A MAČKY 200 g

Alavis

24,02 €

ALAVISTM TRIPLE BLEND pre psy a mačky je kombinovaný veterinárny prípravok obsahujúci 2 typy kolagénu, glukózamín a chondroitín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan) a vitamín C.

Poštovné nad 60€ zadarmo
Vrátenie zdarma

Popis produktu

Veterinárny prípravok ALAVIS™ Triple Blend je určený na regeneráciu pohybového aparátu, najmä pre preventívne podávanie u psov a mačiek.

  • Glukozamín sulfát
  • Chondroitín sulfát
  • MSM
  • Collyss®
  • Cartidyss®
  • Vitamín C

Prípravok obsahuje kombináciu chondroprotek­tívnych látok – glukózamín sulfátu a chondroitín sulfátu a látky MSM, ktorá pôsobí na spevnenie väzov a šliach, potlačenie zápalu a bolesti a na regeneráciu a relaxáciu svalov. Glukozamín sulfát a chondroitín sulfát sa radia do skupiny tzv. glykozamínoglykánov (GAG) a tvoria prirodzenú súčasť kĺbovej chrupavky a synoviálnej tekutiny. Mechanizmus účinku oboch týchto látok je spoločný a spočíva v chondroprotek­tívnom (chrupavku chrániacom) pôsobení. Účinok zahŕňa regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív a zlepšenie pohyblivosti, tým pozitívne ovplyvňuje zdravotnú kondíciu zvieraťa. Chondroitín sulfát má význačnú schopnosť viazať v tkanive vodu. Zabezpečuje tak správnu funkciu chrupavky, jej pevnosť, pružnosť a odolnosť. Metylsulfonylmetán – MSM – je prírodná látka obsahujúca organicky viazanú síru, ktorá je zapojená do procesu tvorby kolagénu, spevňuje väzy a šľachy, pôsobí relaxačne a regeneračne na svaly. MSM sa podieľa nielen na obmedzení bolestí kĺbov, ale vďaka svojim antioxidačným a detoxikačným účinkom aj na odbúranie poškodeného kĺbového tkaniva. Na potlačenie bolesti je vhodné užívať MSM aj pri poúrazových a pooperačných stavoch, kde bolo navyše zistené lepšie hojenie rán. MSM má analgetický, protizápalový, vazodilatačný a antiedematózny účinok. Má svoje uplatnenie aj pri odstránení bolestí svalov, svalových kŕčov a tiež bolestí šliach. Collyss® - kolagén typu I v najvyššej kvalite – sa vyskytuje v silno zaťažovaných štruktúrach, ako sú šľachy a väzivové chrupavky. Je odolný v ťahu, a preto je veľmi dôležitý pre pevnosť šliach a tým aj pre spevnenie pohybového aparátu. Tento kolagén sa ďalej vyskytuje v kostiach a koži. Kolagén typu I Collyss® je patentovo vyrábaný čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek morských rýb. Cartidyss® - kolagén typu II v najvyššej kvalite – udržiava tvar chrupavky a bráni jej deformácii. Kolagén typu II je súčasťou hyalinnej a elastickej chrupavky a je odolný v tlaku. Cartidyss® je čistený kolagénový hydrolyzát získavaný z chrupaviek rají.

Spektrum účinkov:

  • výživa, ochrana, obnova a regenerácia kĺbových chrupaviek a tkanív
  • zmiernenie bolesti pohybového aparátu
  • zlepšenie pohyblivosti
  • zlepšenie celkovej zdravotnej kondície

ALAVISTM TRIPLE BLEND pre psy a mačky je kombinovaný veterinárny prípravok obsahujúci 2 typy kolagénu, glukózamín a chondroitín sulfát, MSM (methylsulfonylmethan) a vitamín C.

Zloženie účinných látok:  v 200 gMSM (methylsulfonylmethan) 99,50%87 gGlukózamín sulfát (glukózamín sulfát 2KCl 75,4 %)52,5 gChondroitín sulfát 90 %26,1 gVitamín C (kyselina L-askorbová)0,86 gHydrolyzovaný kolagén typu II z raje v kvalite zn. CARTIDYSS™0,62 gHydrolyzovaný kolagén typu I z treskovitých rýb v kvalite zn. COLLYSS™0,60 g

Pomocné látky: jablčný pektín. Z dôvodu zachovania kvality prípravku nie sú pridávané žiadne farbivá ani konzervačné látky.

Dávkovanie

Druh a kategória zvierat: psy a mačky.  

Hmotnosť psa/mačkyIniciačná dávka (prvých 14 dní)Udržiavacia dávka (pokračovacia)5-10 kg2,25 g (1/2 odmerky)1,125 g (1/4 odmerky)10-25 kg4,5 g (1 odmerka)2,25 g (1/2 odmerky)25-45 kg5,85 g (1 1/3 odmerky)3,3 g (2/3 odmerky)Viac ako 45 kg9 g (2 odmerky)4,5 g (1 odmerka)

  Spôsob použitia: Prášok sa podáva denne, podľa odporúčaného dávkovania do krmiva alebo priamo do tlamy zvieraťa. Optimálna dĺžka podávania sú 3 mesiace, potom sa odporúča urobiť 1-3 mesačnú prestávku a veterinárny prípravok znovu nasadiť. Odporúčame podávať: na predchádzanie ochorení pohybového aparátu; psom a mačkám všetkých vekových kategórií; na výživu, ochranu a regeneráciu kĺbových chrupaviek a tkanív. Napomáha zmierneniu bolestí pohybového aparátu, napomáha spomaleniu až zastaveniu ďalšieho poškodzovania kĺbových chrupaviek. Upozornenie: Uchovávajte uzavreté v suchu a tme pri izbovej teplote. Chráňte pred mrazom! Uchovávajte mimo dohľadu a dosahu detí! Odmerka vo vnútri. Do prípravku ALAVISTM TRIPLE BLEND pre psy a mačky je pridávaný prírodný jablčný pektín, ktorého farba je premenlivá z bielej farby až na svetlo hnedú. Z tohto dôvodu sa môže líšiť aj farba prášku v tomto prípravku. Zmena farby neovplyvňuje kvalitu veterinárneho prípravku. Dátum minimálnej trvanlivosti a číslo šarže: Uvedené priamo na dóze.

Vyhľadávanie